Historia firmy Alfa Kredyt sięga 2013 roku, kiedy to pojawiła się ona na rynku szybkich pożyczek przez Internet. Popularność zyskuje ona dzięki pierwszej pożyczce do 2000 zł bez opłat i prowizji. Okres darmowej promocyjnej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Każdy klient może posiadać jedną aktywną pożyczkę i jedno konto w platformie tego pożyczkodawcy. Postaramy się krok po kroku wyjaśnić zarówno proces przyznawania pożyczki, jak i wszelkie procedury wraz z meandrami oferty.

Darmowa pożyczka do 2000 zł

Jest to sztandarowy produkt Alfa Kredyt. Instytucja ta udostępnia pełną treść umowy na stronie internetowej, dzięki czemu możemy sprawdzić jeszcze przed pozytywnym rozpatrzeniem wniosku wszelkie warunki oferty promocyjnej. Każdy nowy klient, który nigdy nie brał pożyczki w tej firmie może liczyć w przypadku pozytywnej weryfikacji na prawdziwą ofertę za zero złotych. Nie ma tutaj haczyków, ukrytych zapisów lub dodatkowych opłat. Warunki są dwa, pozytywna weryfikacja i spłacenie pożyczki w terminie. Klienci regularnie spłacający mogą liczyć na podniesienie limitu pożyczkowego.

Kolejne pożyczki

Jak już wspomniane zostało wcześniej, po spłacie promocyjnej oferty bez opłat, możliwe jest zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Jest ona naturalnie objęta prowizją i oprocentowaniem, jednakże wysokość opłat nie odstrasza. Szczególnie kiedy porównamy ofertę do konkurencji. Kalkulator podaje, że w przypadku pożyczenia kwoty 2000 zł na okres 30 dni, druga pożyczka zamknie się w kwocie 2500zł po doliczeniu wszystkich opłat. Nie jest to zbyt wysoki poziom opłat, kiedy spojrzymy na rynek szerzej. Docelowo limit na pożyczki może osiągnąć aż 5000 zł.

Warunki do spełnienia w celu pozytywnego rozpatrzenia wniosku

Zgodnie z regulaminem umieszczonym na stronie internetowej pożyczka dostępna jest dla wszystkich obywateli naszego kraju w wieku od 21 do 75 lat. Obowiązkowe jest zarejestrowanie konta i potwierdzenie swoich danych a także zapoznania się z regulaminem w postaci przelewu weryfikacyjnego. Sprawdzane są trzy bazy, BIG, BIK i KRD. Warunkiem koniecznym jest brak zaległości wobec Alfa Kredyt. Raporty z baz dłużników poprzedzone zgodą na ich pobranie we wniosku to kolejny element zabezpieczenia się pożyczkodawcy przed próbami wyłudzeń. Ostatnim warunkiem jest natomiast posiadanie konta bankowego w Polsce zarejestrowanego na wnioskującego o pożyczkę. Spełniając wszystkie powyższe warunki możemy aplikować o pożyczkę z dużymi szansami na jej przyznanie.

Co w przypadku braku spłaty pożyczki w terminie?

Regulamin przewiduje sytuację, kiedy to z rożnych powodów pożyczkobiorca nie może oddać zobowiązania w terminie. Można wnioskować o przedłużenie o 30 dni, oczywiście wnosząc odpowiednią opłatę wskazaną przez Alfa Kredyt. To przedłużenie odbywa się na zasadzie porozumienia i wiąże się tylko ze złożeniem wniosku i uiszczeniem opłaty. Regulamin przewiduje również drugie przedłużenie terminu spłaty, jednak w przypadku większości klientów chwilówek są to zwyczajnie warunki niemożliwe do spełnienia. Wymagane jest przedstawienie gwarancji bankowej, znalezienie trzech poręczycieli lub przedstawienie przez profesjonalny podmiot analizy statusu finansowego i weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy w oparciu o ocenę zachowań i spłacalności zobowiązań pożyczkobiorcy. Z wiadomych względów jest to bardzo trudne do zorganizowania w przypadku problemów skutkujących brakiem możliwości spłaty zadłużenia w terminie.

Brak spłaty po wyczerpaniu możliwości przedłużenia spłaty

Podobnie jak inne podmioty, również Alfa Kredyt ma prawo do naliczania odsetek karnych w wysokości 14 procent rocznie. Po 30 dniach nasze dane przekazane zostaną firmie windykacyjnej, a brak spłaty może nawet skutkować oddaniem sprawy do egzekucji komorniczej. Jednak, jak wynika z opinii na forach dyskusyjnych, istnieje możliwość negocjacji spłaty w ratach i uniknięcia poważniejszych problemów. Podstawą w każdej spornej sprawie jest podjęcie kontaktu i umotywowanie braku wpłat. W bardzo wielu przypadkach jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalający kompromis w kwestii spłaty w ratach.

Czas oczekiwania na przelew i godziny pracy

Wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest w kilkanaście minut. W przypadku, kiedy posiadamy konto bankowe w tym samym banku, co Alfa Kredyt, możliwe jest natychmiastowe wypłacenie całej sumy niezwłocznie po przyznaniu kredytu. Firma ta posiada rachunki w Alior Banku, mBanku, Banku Pekao, Banku PKO, Banku Zachodnim WBK (Santander) i Banku Pocztowym. Na każde z kont w tych bankach możemy otrzymać ekspresowo pełną kwotę przyznanej pożyczki.

Równie dobrze prezentują się godziny pracy, które są znacznie bardziej korzystne niż u konkurencji. Wypłaty odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-22, a w soboty i niedziele 9-18, Wniosek możemy złożyć samodzielnie w postaci wniosku online, lub też poprosić konsultanta telefonicznego lub tego na czacie o pomoc.

Korzystanie z usług Alfa Kredyt jest jak najbardziej bezpieczne, zarówno analiza regulaminu od strony prawnej, jak i opinie zadowolonych pożyczkobiorców wskazują na to, że nie dochodzi tutaj do łamania warunków umowy, a firma jest ugodowa w wielu kwestiach.