Przed dokonaniem wyboru pożyczki, warto przeanalizować oferty przynajmniej kilku firm, by ocenić, która z nich jest dla nas najatrakcyjniejsza. Poniżej prezentujemy profil firmy Ferratum Money, analizujemy jej ofertę i tłumaczymy, jak — krok po kroku — otrzymać pożyczkę.

Ferratum Money — co to za firma?

Ferratum Money to firma wywodząca się z Grupy Ferratum, która zajmuje się udzielaniem pożyczek za pośrednictwem telefonów komórkowych oraz internetu. Jest to najstarsza tego typu firma w Europie. Grupa Ferratum, jako pierwsza wprowadziła na rynek europejski mobilne mikropożyczki. Cała grupa działa w ponad 25 krajach i posiada silnie rozbudowany zespół 300 specjalistów, których zadaniem jest profesjonalna i fachowa obsługa klientów firmy. Firma wywodzi się z Malty i tam też ma swoją główną siedzibę. Swoje początki działalności w branży bankowej Ferratum Bank datuje na rok 2012. To właśnie w tym roku Ferratum Bank (Malta), podmiot należący do grupy Ferratum, dostał pozwolenie w postaci licencji bankowej na wykonywanie działań z zakresu bankowości. Była to licencja wydana przez Malta Financial Services Authority (MFSA). Po otrzymaniu we wrześniu 2012 roku licencji przez Ferratum Bank, podjęto intensywne działania zmierzające do rozpowszechnienia usług na całą Unię Europejską do końca 2013 roku. Był to bardzo wysoko postawiony cel, jak na tamte czasy. Jednak, dzięki nowinkom technologicznym oraz dostrzeganiu przez zespół Farratum Bank potrzeb klientów i możliwości, jakie niesie internet, firmie udało się ten cel osiągnąć. Obecnie firma pojawia się również na naszym rynku i jest powiązana z takimi podmiotami, jak: Ekspres Kasa, Ofin, Kasatak.

[symple_button url=”https://www.pierwszagratis.pl/https://www.ferratum.pl” color=”red” size=”large” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow” icon_left=”” icon_right=””]Złóż wniosek przez internet[/symple_button]

Pożyczka w Ferratum Money – opis oferty

Firma Ferratum Money zajmuje się przede wszystkim pożyczkami. Jej działanie w głównej mierze polega na zaspokajaniu potrzeb klientów na pożyczki krótkoterminowe. W swojej ofercie Ferratum Money posiada pożyczkę za 0 zł. Jest to oferta na pierwszą pożyczkę z RRSO równym 0%. Nie ma w niej żadnych ukrytych opłat oraz prowizji. Taką pożyczkę możemy uzyskać w 100% online, bez wychodzenia z domu i to w zaledwie kilka minut. Maksymalna kwota wniosku na pożyczkę 0% RRSO wynosi 2000 zł. Jeżeli jesteśmy zainteresowani kwotą do 4000 zł i jej szybkim zwrotem do 30 dni, Ferratum Money również daje nam taką możliwość. Maksymalnie możemy uzyskać finansowanie do wartości 10000 zł w postaci pożyczki ratalnej, które będziemy mogli spłacić w maksymalnym okresie 24 miesięcy. W przypadku kolejnych chwilówek i pożyczki na kwotę do 4000 zł oraz pożyczek ratalnych, RRSO jest zależne od wartości pożyczki oraz czasu spłaty, jaki ustalimy.
Ferratum Money – warunki otrzymania pożyczki
Warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać od Ferratum Money wsparcie finansowe w postaci pożyczki są wręcz banalne. Podstawą jest tutaj:

  • posiadanie konta w banku,
  • posiadanie prywatnego numeru komórkowego z telefonem komórkowym,
  • dostęp do internetu,
  • dostęp do urządzenia, które da nam możliwość wypełnienia wniosku.

To jedyne techniczne warunki, które należy spełnić, aby móc wypełnić wniosek i otrzymać środki od Ferratum Money. Z pozostałych – by ubiegać się o pożyczkę w Ferratum Money – trzeba mieć:

  • ukończone 21 lat,
  • ważny dowód osobisty.

[symple_button url=”https://www.pierwszagratis.pl/https://www.ferratum.pl” color=”red” size=”large” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow” icon_left=”” icon_right=””]Złóż wniosek online[/symple_button]

Jak otrzymać pożyczkę w Ferratum Money – instrukcja krok po kroku

Otrzymanie pożyczki w Ferratum Money jest bardzo proste. Aby uzyskać dodatkowe środki na koncie, należy wykonać poniższe czynności:

  1. Wypełnić wniosek na stronie ferratum.pl – w tym celu potrzebny będzie wspomniany wcześniej numer konta w banku, telefon i dowód osobisty. Zajmie to niespełna 3 minuty.
  2. Wysłać symboliczny 1 grosz na wskazane konto – gdy firma przeanalizuje wniosek, otrzymamy SMS z numerem konta. Na to konto musimy przelać symboliczny 0,01 zł ze swojego konta. Przelewając 1 grosz na konto Ferratum Money, akceptujemy warunki, potwierdzamy nasze konto i uruchamiamy wypłatę środków.
  3. Cieszyć się pieniędzmi – dzięki szybkim przelewom, otrzymamy pieniądze w mgnieniu oka, a po kilku dniach otrzymamy też list z formularzem spłaty pożyczki.

[symple_button url=”https://www.pierwszagratis.pl/https://www.ferratum.pl” color=”red” size=”large” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow” icon_left=”” icon_right=””]Złóż wniosek przez internet[/symple_button]

Czy warto skorzystać z oferty Ferratum Money? Opinia o Ferratum Money

Jak widać, wzięcie pożyczki w Ferratum Money jest bardzo proste, a warunki, jakie stawia firma, nie są wygórowane i w zasadzie podobne do warunków, jakie stawia większość firm udzielających pożyczek onlie. Zdecydowaną zaletą skorzystania z oferty Ferratum jest fakt, że pieniądze bardzo szybko znajdą się na naszym koncie, a pierwsza pożyczka jest darmowa. Nie dajmy się jednak zwieść złudzeniu, że kolejne środki również otrzymamy niemal za bezcen. Pozostałe pożyczki w Ferratum Money są bowiem dość drogie i nietrudno jest znaleźć na rynku bardziej konkurencyjne propozycje. Pamiętajmy też, że Ferratum podlega jedynie regulacjom kodeksu cywilnego oraz ustawy o kredycie konsumenckim, co niestety nie daje nam zbyt dużej gwarancji bezpieczeństwa. Podsumowując, skorzystanie z pożyczki od Ferratum Money – z uwagi na darmowy charakter – jest atrakcyjną ofertą dla osób, które dokonują jej pierwszy raz. Z kolei ci, którzy chcieliby finansować się za pośrednictwem tej firmy po raz kolejny, powinni przeanalizować oferty innych podmiotów obecnych na rynku.