Chwilówka od VIA SMS

Czasami do realizacji wspaniałych planów potrzeba szybkiej gotówki. Dziś z zacisza własnego domu można uzyskać potrzebną kwotę bez zbędnych formalności. Kilka minut spędzonych przez komputeremi pozytywna odpowiedź pożyczkodawcy mogą sprawić, że pieniądze trafią na konto w ekspresowym tempie. Sprawdziliśmy, co oferuje VIA SMS.
VIA SMS PL oferuje szybkie pożyczki od 100 do 4000 PLN na okres od 7 do 45 dni. Spółka figuruje w KRS i została zarejestrowana w spisie przedsiębiorców w dniu 12.10.2010 roku. Siedziba firmy mieści się w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 123A. Potrzebne informacje można uzyskać za pomocą rozmowy czat znajdującej się na stronie www.viasms.pl, wysyłając wiadomość e-mail na adres info@viasms.pl lub też dzwoniąc pod numer 22 291 53 55. Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 22.00, zaś w weekendy w godzinach 8:00 – 16:00.
Konta pożyczkodawcy obsługiwane są przez: Alior Bank, Santander BP, mBank, Bank Pekao, PKO B.P., Millennium, ING, Inteligo, BPH.

Kto może wnioskować o pożyczkę?

Aby uzyskać pożyczkę, trzeba spełnić kilka wymogów – przede wszystkim mieć polskie obywatelstwo, być w wieku pomiędzy 20 a 72 rokiem życia, mieć stały dochód oraz pozytywną historię kredytową.

Proces uzyskania pożyczki

Proces wnioskowania o potrzebne środki nie jest długi ani skomplikowany. Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową VIA SMS PL (można to uczynić także przez telefon) i wybrać żądaną kwotę oraz termin spłaty na odpowiednio przygotowanym kalkulatorze. Decyzję zatwierdza się przyciskiem „Weź pożyczkę”. Teraz konieczne jest uzupełnienie danych osobowych, potrzebnych do rejestracji. Otrzymany SMS-em od pożyczkodawcy kod umieszcza się w odpowiednim okienku. Podczas wnioskowania o pierwszą pożyczkę klient zostaje poproszony o zrobienie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. W jego tytule należy koniecznie zamieścić informację o treści: „Potwierdzam upoważnienie VIASMS PL do zapytań w bazach informacji gospodarczych, ID [otrzymany od pożyczkodawcy numer Klienta]”. Przelew powinien pochodzić tylko i wyłącznie z konta petenta.
Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych danych pożyczkodawca rozpoczyna proces oceny zdolności kredytowej klienta. Via SMS korzysta z bazy danych udostępnianych m.in. przez ERIF Krajowy Rejestr Dłużników, BIG Infomonitor i Krajowy Rejestr Długów.
W przypadku pozytywnej opinii środki zostają przelane, a pożyczkobiorca otrzymuje je w ciągu nawet 15 minut (w przypadku posiadania konta w jednym z banków, w których rachunki posiada VIA SMS). O postanowieniu otrzymuje się stosowne powiadomienie w formie wiadomości SMS.

Złóż wniosek przez internet

Spłacanie

Pierwszą pożyczkę można zaciągnąć maksymalnie na kwotę 1500 PLN. W przypadku terminowej spłaty w przeciągu 30 dni jest ona pozbawiona dodatkowych kosztów. Uregulowanie należności na czas otwiera klientowi drogę do wnioskowania o kolejne pożyczki, w wyższych kwotach.
Warto mieć na uwadze, że VIA SMS PL nie daje możliwości przesuwania terminu spłaty zobowiązania – wymaga się rozliczenia w określonym czasie. W przypadku, gdy klient nie spłaci pożyczki w terminie, VIA SMS PL rozpoczyna procedurę egzekwowania należności. Przed podjęciem pożyczki petent jest zobowiązany do zapoznania się ze szczegółami regulaminu oraz umowy. Pożyczkodawca, w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęca do konsultowania się z przedstawicielami firmy.

Złóż wniosek online

To warto wiedzieć

Oprócz pierwszej pożyczki gratis ViaSms.pl oferuje także inne, cieszące się dużym zainteresowaniem produkty, takie jak choćby pożyczka świąteczna czy wakacyjna. Mają one zwykle stosunkowo niskie oprocentowanie i można je przeznaczyć na dowolny cel. Stali Klienci firmy wraz z upływem czasu uzyskują lepsze warunki i korzystniejsze oprocentowanie pożyczanych sum, a o pieniądze mogą wnioskować za pośrednictwem jedynie wiadomości SMS.

Leave a Comment