Chcesz zaciągnąć chwilówkę w firmie Wonga? Zanim to zrobisz, zapoznaj się z podstawowymi informacjami o tej firmie i dowiedz się, jakie pożyczki ma ona aktualnie w ofercie.

Co warto wiedzieć o firmie Wonga?

Firma Wonga specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych (tzw. chwilówek), ale – w odróżnieniu od wielu firm oferujących takie pożyczki – w swojej ofercie ma również pożyczki ratalne. Ten podmiot jest dobrze znany klientom z Polski, bo na polskim rynku działa od kilku lat. Działalność firmy Wonga nie rozpoczęła jednak działalności na rynku polskim, ale angielskim – Wonga powstała w Wielkiej Brytanii w 2007 r. Szybkie rozpatrywanie wniosków, dbanie o bezpieczeństwo klientów i przejrzyste warunki współpracy spowodowały, że firma stała się bardzo popularna i zdobyła wiele nagród oraz wyróżnień, np. Gwiazdę Jakości Obsługi 2017.

Aby zawnioskować o pożyczkę, klient musi jedynie wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej firmy. Decyzja jest udzielana w kilka minut, a osoby, którym pieniądze zostaną przyznane, mogą dodatkowo zyskać, o ile będą spłacać zobowiązanie w terminie. Firma Wonga proponuje m.in. niższe koszty w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki czy punkty Payback za spałę pożyczki w terminie.

Firma Wonga pożycza pieniądze odpowiedzialnie – przestrzega Zasad Dobrych Praktyk Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, a na prowadzonym blogu publikuje informacje na temat odpowiedzialnego zadłużania się. Aby ustrzec klientów przed nadmiernym zadłużeniem, każda osoba wnioskująca o pożyczkę jest sprawdzana w BIK.

Z myślą o klientach poszukujących pozabankowej pożyczki, firma Wonga przygotowała dwie propozycje – pożyczki krótkoterminowe i pożyczki ratalne.

Pożyczka krótkoterminowa – co proponuje firma Wonga?

Jeszcze do niedawna trzonem działalności firmy Wonga były pożyczki krótkoterminowe. Zaciągnięcie takiej oznacza dla klienta konieczność jej spłaty jednorazowo.

Pożyczki krótkoterminowe są oferowane na okres od 1 do maksymalnie 60 dni, a klient może starać się o kwotę od 50 do 1 500 zł. Zawnioskowanie o taką pożyczkę to idealne rozwiązanie, gdy środki są potrzebne na krótki czas, bo pojawiły się pilne, niespodziewane wydatki.

Aby zachęcić zainteresowanych do korzystania z przygotowanej oferty, firma Wonga przygotowała promocję, z której mogą skorzystać klienci pożyczający po raz pierwszy. Oni zapłacą tylko 10 zł tytułem kosztów pożyczki. Nie jest to darmowa pożyczka ale 10 zł to bardzo niska prowizja. Maksymalna kwota, jaką może pożyczyć klient, jest ustalana indywidualnie – pracownicy firmy konkretyzują ją w oparciu o ocenę zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Pożyczka ratalna w ofercie firmy Wonga

Poza pożyczkami krótkoterminowymi, firma Wonga proponuje swoim klientom zaciągnięcie pożyczki długoterminowej – to tzw. pożyczka ratalna. Charakterystyczne jest dla niej to, że klient nie spłaca jej jednorazowo, ale właśnie w ratach

W ramach pożyczki ratalnej klient może ubiegać się o kwoty od 100 do 10 000 zł na maksymalnie 24 miesięcy. Wnioskując o kwotę 3 000 zł na 12 miesięcy, miesięcznie klient zapłaci 371,08 zł (całkowita kwota do spłaty będzie wynosić 4 452,90 zł, a prowizja pobierana za udzielenie pożyczki 1 452,90zł). Dla nowych klientów firma Wonga przygotowała atrakcyjną promocję – oprocentowanie wynosi 0%.

O pożyczkę długoterminową klient wnioskuje w taki sam sposób, jak o pożyczkę krótkoterminową – wypełniając wniosek na stronie. Nie jest konieczne dostarczanie dokumentów poświadczających wysokość uzyskiwanych dochodów – od strony formalnej cała procedura jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Zarówno pożyczki krótko-, jak i długoterminowe są udzielane klientom od 18 lat.

Pożyczasz? Poznaj Program Korzyści

Często pożyczasz pieniądze, korzystając z oferty firm pozabankowych? W takim razie musisz wiedzieć, że firma Wonga przygotowała specjalną propozycję dla swoich stałych klientów. Korzystając z Programu Korzyści, możesz pożyczać, ponosząc przy tym niższe koszty niż dotychczas. Jak działa Program Korzyści?

Program Korzyści składa się z kilku poziomów: Start, Plus, Premium i Max. Spełniając następujące warunki:

  • spłacając zaciągnięte pożyczki w terminie,
  • budując pozytywną historię kredytową (poprzez wpisy w bazach gromadzących informacje o dłużnika, np. BIK),
  • zaliczając kursy dostępne na platformie Kapitalni.org

awansujesz na kolejne poziomy Programu. Im wyższy poziom, tym większą zniżkę otrzymasz przy kolejnej pożyczce.

Załóżmy, że jesteś zainteresowany pożyczką w wysokości 1 000 zł na 60 dni. Jeżeli awansujesz do poziomu Plus, to zaoszczędzisz 33,20 zł (całkowity koszt pożyczki wyniesienie 1 266 zł). Gdy uda ci się osiągnąć najwyższy poziom, czyli Max, to oszczędności będą jeszcze wyższe – w twoim portfelu zostanie 84,90 zł (całkowity koszt pożyczki wyniesienie 1 214,30 zł).